Wieczorne rytuały w rytmie slow 0
Wieczorne rytuały w rytmie slow

Kiedy trudno o 5 minut samotności

 

Wiemy, jak to jest i naprawdę Was rozumiemy. Kobiety biznesu, panie domu, matki, babcie i studentki. Czasem naprawdę trudno o 5 minut samotności, chwilę spokoju i błogiej ciszy. Mimo wszystko warto nauczyć się takiego zarządzania czasem oraz takiej asertywności, która na to pozwala. - Dlaczego? Bo dzięki prostym rytuałom w rytmie slow, można uniknąć przyszłych problemów, przez które snujemy się od lekarza, do lekarza, szukając przyczyny gorszego samopoczucia czy bólu w krzyżu. Zostańcie z nami do ostatniego akapitu tego artykułu. To naprawdę ważny temat.

 

Nauka proszenia o pomoc

 

Nie ma takiej możliwości, żeby jedna osoba ogarniała wszystko, bez uszczerbku na własnym zdrowiu. Czasem po prostu trzeba mieć na kim polegać. Praca, zakupy, odbiór dzieci ze szkoły, potem podrzucenie ich na dodatkowe zajęcia. Jeszcze ogarnięcie powszechnego bałaganu w domu i przypominanie wszystkim o imieninach cioci - szóstej wodzie po kisielu. Pytanie - co jeszcze? Jak wiele można wziąć na siebie? Matki Polki są odpowiedzią, że nieskończenie dużo.

Na szczęście nauka idzie do przodu a razem z nią, coraz więcej dowiadujemy się o sobie - o ludzkiej psychice i pokłosiu jej zaniedbania. Życie na ciągłym dostępie do adrenaliny, a potem kortyzolu, czyli hormonu stresu, nie sprzyja naszemu zdrowiu. Więc jeśli pragniemy dłużej cieszyć się naszymi pociechami i czerpać faktyczne korzyści z podjętej kariery, musimy zwolnić. Aby to zrobić, trzeba nauczyć się prosić o pomoc.

Ilość obowiązków w ciągu dnia się nie zmieni - nie mamy złudzeń. Dlatego myśląc o poradach w stylu: “usiądź sobie i odpocznij”, chce nam się śmiać (przez łzy). Jednak czasem wystarczy pomyśleć, by zrozumieć, że są wokół nas osoby, które mogą nam w czymś pomóc. Mąż, mama, siostra, kolega z pracy albo przyjaciółka.

To nie jest wstyd, kiedy alarmujemy, że ilość obowiązków zwyczajnie nas przerasta. W dzisiejszym, niezwykle szybkim świecie, trzeba uczyć się asertywności. Czegoś odmówić, coś przełożyć, oddelegować lub zwyczajnie poprosić o przysługę.

 

Dbanie o siebie nie jest wyrazem egoizmy czy narcyzmu

 

Rano, w środku dnia lub wieczorem - trzeba znaleźć swoje 5 minut. Warto potraktować to jak wyzwanie albo jeszcze inaczej - jeden z wielu obowiązków. Skoro potrafimy podjąć się każdego wyzwania, może tak będzie nam łatwiej, gdy dbanie o siebie uznamy za kolejne z nich. To przykre, a jednocześnie bardzo prawdziwe i w dalszym ciągu aktualne - Polki mają wyrzuty sumienia, kiedy chcą o siebie zadbać.

Tymczasem nikt tak mocno nie kocha, nikt nie jest tak pomocny, jak osoba, która na pierwszym miejscu stawia własny spokój. Nie chodzi o tym, aby zapomnieć o potrzebach innych ludzi, lecz nauczyć się zdrowego egoizmu. Dzięki temu możemy samodzielnie dbać o swoje podstawowe potrzeby, bez obciążania tym innych. A później mamy o wiele więcej energii oraz ochoty, by “ratować świat”.

 

5 minut spokoju z kosmetykami W. Rusin

 

Do rytuału pielęgnacyjnego w rytmie slow świetnie sprawdzą się nasze naturalne kosmetyki W. Rusin. Nienachalne zapachy, przyjemne konsystencje oraz piękna oprawa, to idealne uzupełnienie niemal każdego pomysłu na odprężający wieczór. - Dlaczego wieczór? Ponieważ wtedy znacznie łatwiej jest przewidzieć, co wydarzy się w ciągu najbliższej godziny.

Kiedy dzieci już śpią a Wy możecie przejąć łazienkę i włączyć Spotify na średnią głośność, po prostu to zróbcie. Weźcie ze sobą kubek z zaparzonymi ziołami, odpalcie ulubioną świecę i romantyzujcie swój pielęgnacyjny rytuał, uśmiechając się do własnego odbicia w lustrze. Jeśli lubicie, tańczcie w rytm muzyki.

Sięgnijcie po szczotkę do ciała i z czułością zadbajcie o każdy zakątek skóry. Niezależnie od tego, czy macie w domu wannę czy prysznic, możecie zafundować sobie relaksujący seans z wodą w roli głównej. Kiedy skończycie kąpiel, nałóżcie na twarz lekkie bezolejowe serum, następnie nieco bogatszy krem do twarzy a potem delikatnie wymasujcie twarz i dekolt.

Taki rytuał może trwać 5 minut lub 30. To od Was zależy, co z tego wyniknie. Ważne, abyście nie czuły wówczas, że coś Was goni czy zaraz wybuchnie pożar. Dajcie sobie czas na mindfulness. Efekty przerosną Wasze oczekiwania - zaśniecie jak dziecko, by witać kolejny dzień z szerokim uśmiechem na twarzy.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl