Czy warto zatrzymać proces starzenia? 0
Czy warto zatrzymać proces starzenia?
Osoby, które są świadome swojej pielęgnacji doskonale wiedzą, że powstrzymanie procesów starzenia za pomocą kosmetyków nie jest możliwe. Na wygląd naszej skóry wpływa wiele czynników takich jak: geny, stres, styl życia, dieta czy używki. Jednak dobrze dobrane kosmetyki nie tylko poprawią wygląd naszej skóry, ale sprawią także, że będziemy mogły dłużej cieszyć się młodo wyglądającą skórą.  
 
Żyjemy w czasach, kiedy dla poprawy wyglądu można zrobić naprawdę wiele. Ogromna ilość doskonałej jakości kosmetyków, profesjonalne gabinety kosmetyczne, aż wreszcie zabiegi medycyny estetycznej, to wszystko sprawia, że kobiety w tych czasach wyglądają naprawdę wspaniale.
 
Jednak po mimo tych wszystkich dobrodziejstw, nie jesteśmy w stanie sprawić, aby upływający czas zwyczajnie się zatrzymał. Jednak czy w rzeczywistości mijający czas jest tak straszny, a sama starość powinna wywoływać w nas strach? I przede wszystkim, czy kobieta stara może być kobietą piękną?  

Myśl o możliwości bycia wiecznie młodym od tysięcy lat nie dawała i nie daje człowiekowi spokoju do dziś. Wszyscy znamy legendy i opowiadania o eliksirach młodości.  Większość z nas nie potrafi zaakceptować myśli o przemijaniu. Każdy chciałby żyć długo i zdrowo, ale żeby długo żyć, choć brzmi to paradoksalnie, trzeba w końcu stać się starym. 

Boimy się starości przez co nie do końca potrafimy ją zaakceptować. Obawiamy się, że staniemy się nieatrakcyjne dla społeczeństwa i zepchnięte na margines życia społecznego. Nieustannie porównujemy się z innymi coraz bardziej zapominając o swoich prawdziwych zaletach.
 
Zamiast eksponować nasze wewnętrzne piękno dostrzegamy coraz więcej mankamentów wyglądu zewnętrznego. Starość kojarzy nam się ze słabością. Jest dla nas czymś nieznanym, a jednocześnie nieuniknionym, dlatego myśląc o niej odczuwamy lęk.

Wszechobecny kult młodości, atrakcyjne, często wręcz nienaturalne dziewczyny obecne we wszystkich mediach sprawiają, że sądzimy, iż piękna kobieta to młoda kobieta.  Przestaliśmy patrzeć głębiej i dostrzegać, że piękno to nie tylko twarz bez zmarszczek i zgrabna sylwetka. 

Jednak, kiedy porzucimy wszystkie narzucone nam poglądy dostrzeżemy, że piękno kobiety kryje się w jej uśmiechu, miłości i szacunku do siebie, empatii i sile. Od kobiety, która posiada te właśnie cechy bije wewnętrzny blask i nawet pomimo nie do końca idealnego wyglądu, każdy patrzy na nią z podziwem i lekką zazdrością.
 
Każdy z nas wiele razy zachwycił się osobą, która może nie wpisałaby się w kanony piękna, a jednak „to coś” sprawiało, że jest wyjątkowa. Zmarszczki wokół uśmiechniętych oczu starszej osoby są często o wiele piękniejsze niż idealna kobieca twarz jednak bez wewnętrznego magnetyzmu. Wraz z wiekiem kobiety bardzo często nabierają świadomości siebie. Zaczynają odczuwać zdrowe poczucie własnej wartości poprzez akceptowanie swojej niepowtarzalności oraz przekonanie, że jest się wartym tyle samo, co każdy inny człowiek. To właśnie sprawia, że wzrasta ich wewnętrzny blask. Stają się podziwiane i postrzegane jako piękne. 

Dlatego pamiętaj, jeżeli chcesz być piękną kobietą to dbając o wygląd zewnętrzny zadbaj również o swoje piękno wewnętrzne. Zadbaj o siebie jak o najukochańszą osobę. Troszcz się nie tylko o swój wygląd zewnętrzy, ale też o swoje uczucia i pragnienia, myśl dobrze o sobie i miej świadomość swoich słabych i mocnych stron. 
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl