Piękna córka i piękna mama - uniwersalne kosmetyki W. Rusin 0
Piękna córka i piękna mama - uniwersalne kosmetyki W. Rusin

Dzień Mamy coraz bliżej. Masz już pomysł na prezent? To może być materialny podarunek albo coś zupełnie nieoczywistego. Przedstawimy kilka swoich propozycji oraz przemyśleń, które mogą Cię zainspirować. W konfrontacji z Twoją wiedzą na temat mamy i Waszej relacji, z pewnością wpadniesz na doskonały pomysł. Być może zrealizujesz skryte marzenie swojej mamy albo pogłębisz z nią rodzinną więź? Czasem święta są doskonałym pretekstem do zrobienia czegoś inaczej, nieszablonowo. Do zrozumienia, jak ważna jest dla nas osoba, którą znamy całe życie i jak miło jest spędzić z nią wspólne chwile.
Słów kilka na temat Dnia Matki

Dzień Matki swoje korzenie zapuszcza do czasów starożytności, gdzie to Grecy oraz Rzymianie czcili matki-boginie, dziękując im za wszechobecny urodzaj. Z czasem, gdy na te tereny dotarło chrześcijaństwo, niektóre akty czci ku matkom-boginiom zostały zabronione. Część z nich jednak przetrwała.

Powszechne "odrodzenie" Dnia Matki nastąpiło w XVII wieku, w Anglii i związane było pośrednio z Kościołem. W czwartą niedzielę postu składano podarunki boskiej matce. W tym celu składano na ołtarzu kwiaty oraz słodycze. Tradycja ta trwała aż do XIX wieku. Następnie nieco przygasła, by powrócić na dobre wraz z końcem II Wojny Światowej.

W przypadku obchodzenia Dnia Matki w Polsce, wszystko odbywało się ze sporym opóźnieniem i miało nieco inne korzenie. Pierwszy polski Dzień Matki przypadł na rok 1914. Co interesujące, tylko w Polsce święto mam obchodzi się 26 maja. Nie jest to jednak nowością, że to właśnie wiosna stanowi porę roku wprost idealną do czczenia matek i okazywania im wdzięczności za podjęty trud.
Dzień Matki i Córki - Wasze wspólne święto na przekór tradycji
Skoro wiemy już, jak doszło do powstania Dnia Matki, możemy mówić tu o pewnej konwencji. Zdecydowanie święto matek przeznaczone było ku czci ich płodności oraz wysiłku wychowawczego. Dzień ten miał również na celu podziękę matce symbolicznej, np. boskiej, za dobrobyt i urodzaj. W tym ujęciu nasza propozycja obchodzenia tego dnia będzie dość przewrotna.

Otóż mamy śmiałość twierdzić, że relacja matka-córka wymaga swego rodzaju odczarowania a dzisiejsze czasy są wprost idealnym do tego momentem. W psychologii opisano bardzo wiele zjawisk dotyczących tej często trudnej i nierównej relacji. Tymczasem, obserwując kobiety wokół, coraz częściej odnosimy wrażenie, że matki i córki potrafią się przyjaźnić.
Wbrew pozorom przyjaźń to trudna relacja, wymagająca ogromnej pracy z obu stron. Przyjaciele znają się na wylot, przeżywają ze sobą bardzo różne momenty; te dobre i te złe. - Czy właśnie nie tak wygląda relacja matek i córek? Być może warto wykorzystać 26 dzień maja i zadbać o tę niespotykaną, jedyną w swoim rodzaju więź.
Jaka matka, taka córka…

Czy złapałaś się kiedyś na tym, że zaczynasz się zachowywać jak Twoja mama? Mówisz jak ona, wykonujesz te same gesty i robisz te wszystkie rzeczy, które Twoim zdaniem były tak drażniące? - Spokojna głowa. Niejedna z nas to przeżywa. Zamiast złościć się na siebie, potraktuj to z dystansem. Uśmiechnij się do myśli, że tak naprawdę wiele łączy Cię z Twoją mamą.

Jeśli czujesz, że Wasza relacja wymaga pracy, której pragniesz się podjąć, zdecydowanie warto to zrobić. Co powiesz na wspólny wypad do SPA? A może zacznij od pomocy w ogródku? Złap okazję do rozmowy, czułych gestów, przemyśleń. Skup się na tym, co Was łączy, zamiast myśleć o tym, co tak dzieli. I powiedz mamie o swoich spostrzeżeniach. Może razem się z tego pośmiejecie, jak bardzo jesteście do siebie podobne.
Podaruj swojej mamie kilka chwil rozkoszy

Nie masz czasu na wspólny dzień z mamą lub nie czujesz się na to gotowa? - OK. Zacznijmy od czegoś prostego. Podaruj mamie zestaw kosmetyków, które sama również będziesz testować. Może rozmowę o wspólnych cechach będzie łatwiej rozpocząć od wspólnego ulubionego kremu?

Do tego celu świetnie sprawdzi się zestaw: krem i serum “Kompleksowa Pielęgnacja”.

Serum jest bezolejowe i bezzapachowe. To oznacza, że nadaje się do nawet bardzo wrażliwej i reagującej na alergeny cery. Serum dogłębnie nawilża i wygładza skórę. Produktem idealnie domykającym pielęgnację będzie krem z tej samej serii. To również produkt pozbawiony zapachu, jednak tym razem wzbogacony o cenne ekstrakty oraz odżywcze oleje.

Serum oraz krem, stosowane razem, to gwarancja spektakularnych efektów. Nawilżenie, odżywienie, regeneracja i ochrona. Obie z pewnością będziecie zachwycone ze swojej nowej rutyny pielęgnacyjnej. Uniwersalne składniki naturalne sprawiają, że produkty te sprawdzą się w przypadku każdego typu cery. Zresztą, sprawdźcie to same.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl