Z okazji Walentynek, pokochaj siebie! 0
Z okazji Walentynek, pokochaj siebie!

Z okazji Walentynek, pokochaj siebie!

 

Zdarzyło Ci się kiedyś spojrzeć w lustro z niechęcią lub odrazą? Czy przy dziecku powiedziałaś kilka niemiłych słów na swój temat a potem próbowałaś wytłumaczyć mu, że samoakceptacja jest ważna? Wiedziałaś o tym, że kompleksy “dziedziczymy” po naszych rodzicach? - Dlatego realne poczucie miłości do siebie jest bazą do wzrastania. Należy mówić do siebie i o sobie z czułością. Warto też zrobić selekcję wśród znajomych.

 

Czy jesteś dla siebie wystarczająca?

Zapal świecę lub włącz dyfuzor pary z olejkami eterycznymi. Usiądź wygodnie i przez chwilę pomyśl, jaki masz stosunek do samej siebie? Zacznij od tego, jak Ty siebie widzisz. Czy przeglądasz się w spojrzeniach innych? Odbijasz od wypowiedzianych przez nich słów? A może jesteś od tego wolna i doskonale znasz swoją wartość?

 

Już teraz zrób sobie w myślach taką analizę. Jeśli lubisz, mów na głos - żebyś dobrze się słyszała. Spójrz na swoje ciało, potem na odbicie w lustrze. Co chciałabyś sobie powiedzieć? Czy potrafisz się do siebie spontanicznie uśmiechnąć?

 

Mów do siebie czule. Nie jest to niebezpieczna droga ku narcyzmowi. To droga do samoakceptacji. Każda z nas ma w sobie brutalnego samokrytyka, którego bardzo łatwo jest pobudzić do życia. O wiele trudniej dotrzeć do głosu wewnętrznej miłości. Kiedy jednak już się ją znajdzie, wszystko staje się piękniejsze.

 

Kochana Ty, kochany świat

Jeśli trening self love się uda, zobaczysz, że tym samym uczuciem zaczniesz obdarowywać innych. Dzięki Tobie świat stanie się lepszy, ponieważ wzbudzisz w kimś ciepłe uczucie, dzięki któremu na czyjejś twarzy pojawi się uśmiech.Budowanie stabilnej samooceny pozwala również radzić sobie w sytuacjach, w których konfrontujemy się z niesprawiedliwymi ocenami i uwagami.

 

Osoby rozpoznawalne medialnie często powtarzają, że spotykany przez nie hejt jest spowodowany ogromną frustracją hejterów. - Jest w tych słowach sporo prawdy. Tak samo koleżanka, udająca zatroskaną i wbijająca przysłowiową “szpileczkę” czy nieuprzejmy urzędnik. Niemiłe zachowanie większości z nas bierze się z braku miłości do samego/ samej siebie.

 

Dlatego warto, abyś i Ty odnalazła w sobie to ciepłe uczucie do siebie samej. - Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zacząć od akceptacji. Powiedz swojemu ciału, że akceptujesz rozstępy, zamiast zamykać oczy podczas przeglądania się w lustrze. Pochwal swój umysł za tę chłonność - ilość wiedzy, jaką przyjmuje każdego dnia. W końcu podziękuj swojemu sercu za troskę, jaką jesteś w stanie zaoferować.

 

Kiedy przestaniesz myśleć i mówić o sobie źle, akceptacja w końcu nadejdzie. Po niej występują już same przyjemności. Wówczas też takie sprawy, jak codzienna pielęgnacja twarzy, znalezienie 10-u minut dla siebie, codzienny spacer, staną się dla Ciebie czymś oczywistym. Czymś, na co zasługujesz.

 

Pielęgnacyjny rytuał #SelfLove

Jeśli jesteś już tutaj - w miejscu, w którym widzisz swoje odbicie, słyszysz przyjemną muzykę i czujesz piękne zapachy, oznacza to, że jesteś kochana. Ktoś/ coś sprawiło, że masz czas na tu i teraz - randkę z samą sobą. W takich chwilach najlepiej dostarczyć sobie odrobinę rozkoszy poprzez pielęgnację skóry.

 

Zestaw: Krem i Serum “Kompleksowa Pielęgnacja Skóry” W. Rusin to idealna propozycja dla miłośniczek natychmiastowego uczucia nawilżenia, bez podrażnienia i przeciążenia skóry. Kiedy wychodzisz spod prysznica lub kończysz kąpiel w wannie i zaczynasz odczuwać jakże znane Ci uczucie ściągnięcia skóry twarzy, od razu sięgnij po ten zestaw.

 

Serum, nałożone na świeżo umytą twarz, doskonale się wchłonie, zapewniając skórze wszystko, co najlepsze. Składniki aktywne obecne w serum, wnikną w głębokie partie skóry, zapewniając uczucie nawilżenia. To również doskonały moment na krótki masaż twarzy. Odprowadź zastoje limfy i popraw krążenie swojej skóry, aby Twoja buzia stała się jeszcze bardziej promienna.

 

Następnie użyj kremu do twarzy, który dzięki swojej bogatej formule, domknie proces pielęgnacyjny, zapewniając Twojej skórze ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Krem zapobiegnie również nadmiernej utracie wody z wnętrza skóry.

 

Tak wypielęgnowana, możesz postawić wodę na ulubioną herbatę lub sięgnąć po lampkę wina. - Czujesz tę miłość? Otul ją w sobie i zachowaj na dłużej. Jeszcze może się przydać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl