Kwas hialuronowy - naturalne nawilżenie skóry 0
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy - naturalne nawilżenie skóry

 

Nawilżenie to zdrowie, piękno i młody wygląd. Nasza skóra samoistnie wykazuje szereg predyspozycji, zapewniających skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Niestety z czasem ten mechanizm się osłabia. Do tego dochodzą błędy żywieniowe czy życie w stylu “fast”. Tutaj z pomocą przychodzi świadoma pielęgnacja. Kwas hialuronowy to składnik, którego zwyczajnie nie mogło zabraknąć w kompleksowych kosmetykach W. Rusin. - Dlaczego?

 

Podstawowe informacje o kwasie hialuronowym

Kwas hialuronowy jest naturalnie wytwarzany przez każdy organizm ludzki. W skórze stanowi on podstawę jej pięknego i zdrowego wyglądu. Spłyca zmarszczki, poprawia sprężystość skóry oraz sprzyja jej regeneracji.

 

Kwas hialuronowy wykazuje zdolność do wiązania wody. Niestety, z czasem ilość jego cząsteczek się zmniejsza. Połowa cząsteczek kwasu hialuronowego, obecnego w skórze, znajduje się w jej warstwie właściwej oraz przestrzeni międzykomórkowej. Nic zatem dziwnego, że gdy ilość tych cząsteczek maleje, wygląd skóry znacząco się zmienia.

 

Tu z pomocą przychodzi dieta bogata w składniki mineralne, kosmetyki zawierające kwas hialuronowy oraz wypełniacze. To kwestia indywidualna, na co kto się zdecyduje. My zachęcamy jednak, aby zacząć od tych nieinwazyjnych, naturalnych sposobów, które mogą stać się częścią nowego, zdrowego stylu życia.

 

Kwas hialuronowy jako surowiec kosmetyczny

Sól sodowa kwasu hialuronowego oraz hialuronian sodu to dwie najchętniej stosowane formy kwasu hialuronowego w produkcji kosmetyków. Różnią się one między sobą wielkością oraz stopniem wnikania w głębokie partie skóry. Kwas hialuronowy, jako surowiec kosmetyczny, można spotkać także w formie wodnej lub stałej.

 

Roztwory wodne wykazują różne stężenia (1%, 1,5% oraz 3%). Z kolei proszek będzie się składać z kwasu hialuronowego wielko- lub ultra małocząsteczkowego. W zależności od przeznaczenia konkretnego produktu, wykorzystywany będzie inny surowiec.

 

Chociaż pozornie może się wydawać, że najbardziej pożądane są małe cząsteczki, które wnikają w skórę głębiej i szybciej, każdy surowiec tego typu ma swoje zastosowanie. Czasami, biorąc pod uwagę inne składniki aktywne zawarte w kosmetyku, pasujący do nich okaże się kwas hialuronowy o większych cząsteczkach czy mniejszym stężeniu.

 

Kosmetyki, w przeciwieństwie do surowców kosmetycznych, są tworzone w oparciu o działanie pojedynczych składowych, jak również ich wpływ na siebie nawzajem. Dzięki temu kosmetyki są bardziej skuteczne oraz mniej inwazyjne w swoim działaniu.

 

Kwas hialuronowy w kosmetykach pielęgnacyjnych W. Rusin 

Kwas hialuronowy, z uwagi na swoje właściwości, obecny jest zarówno w naszym serum, jak i kremie do twarzy. Podjęliśmy taką decyzję, aby nasze kosmetyki pielęgnacyjne spełniały swoją rolę, gdy stosuje się je razem i osobno. Każdy produkt W. Rusin dostarcza skórze odpowiedniej dawki nawilżenia.

 

Serum sprawia, że skóra dosłownie spija z niego wszystko, czego potrzebuje w głębszych partiach. Z kolei krem stanowi swego rodzaju domknięcie kompleksowej pielęgnacji, pozostawiając na skórze satynową ochronną powłoczkę. Nawilżenie bez przeciążenia i zapychania - to gwarantują nasze kosmetyki.

 

Lekkie serum, ze względu na swój prosty skład, może być stosowane praktycznie bez ograniczeń wiekowych. Krem jest z kolei produktem dedykowanym zarówno tym osobom, które niebawem spodziewają się zauważyć pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak i tym, które już zdążyły się przyzwyczaić do swoich zmarszczek.

 

Kosmetyki W. Rusin wspierają naturalne mechanizmy zachodzące w skórze. Nie pozostawiają obietnicy efektu niczym po zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. Nasza idea podąża raczej w kierunku akceptacji powstałych zmian i zapewnienia sobie satysfakcjonującego uczucia ukojenia i komfortu na skórze.

 

Chcesz przekonać się, jak to działa? - Zapraszamy do zakupów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl